Nadia, o tânără de 29 ani, a murit în somn. Lângă se afla fiica sa de numai 3 anișori. Femeia urma să nască foarte curând, fiind însărcinată în 8 luni. Mămica, originară din Republica Moldova, se stabilise la Tirano în Italia.
Soțul Nadiei, aflat la serviciu, a sunat-o de mai multe ori. Alarmat că nu primește niciun răspuns, bărbatul a contactat serviciul de urgențe. La sosire, medicii nu au putut, din păcate, decât să constate decesul.
Femeia a murit în somn din cauza unui șoc cardiorespirator. Nadia era acasă cu Sofia, fiica ei de trei ani, care aștepta cu nerăbdare sosirea surorii sale mai mari pe lume. Mama ei avea o burtică imensă, deoarece era deja însărcinată în opt luni . Nadia nu a dat semne de boală, cu excepția oboselii firești în sarcină. Probabil, epuizată, tânăra mămică s-a întins pentru odihnă. Nu s-a mai trezit niciodată. Evident, copilul nenăscut nu a avut nicio șansă…
Gânduri pline de afecțiune și emoție pentru mamă și copilul ei nenăscut, se arată pe grupul de Facebook Mamme della Valtellina, o localitate din Lombardia.